Masterchef Türkiye Başvuru Formu Ve Katılım Şartları

Tüm dünyada severek izlenen ve kendini yemek alanında kanıtlamak için büyük bir fırsat olan Masterchef yarışması yeni sezonuyla TV8 ekranlarında tekrardan sizlerle. Sizlerde aşçılığınızı kanıtlamak ve yeni teknikler öğrenerek ve en önemlisi büyük ödülü kazanmak istiyorsanız başvurunuzu sitemiz üzerinden rahatlıkla yapabilir ve yarışma hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Masterchef Başvuru Ve Detayları

Masterchef dünya çapında yıllardır adından sıkça söz ettiren bir yemek yarışmasıdır. Bu yarışmanın amacı dünyacı ünlü şeflere yemeklerinizi beğendirmek ve büyük ödülü kazanana kadar bu şekilde devam etmektir. Türk ekranlarında ilk sezonunu 2018 yılında TV8’de yapan Masterchef, bu yılda da tekrardan TV8 ekranlarında yayın hayatına devam edecek. Geçen sezonda jüriler arasında dünyaca ünlü şeflerden Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Hazar Amani bulunmaktaydı. Geçen sezonda Somer şef yarışmayı 2. olarak bitiren kişiye Avusturalyadaki restoranında iş teklif etmişti.Masterchef 2019 sezonunda jürilerden Hazer Amani’nin programdan ayrılması ile onun yerine Danilo Zanna jüri koltuğuna geçti.

Masterchef yarışmasının işleyişi ise biraz farklıdır. Öncelikle yarışmaya başvuru yaptıktan sonra eleme turunu çıkmanız gerekmektedir. Eleme turunda istediğiniz yemeği şeflerin bulunmadığı bir mutfakta hazırlıyorsunuz fakat sunuma hazır bi şekilde beklememesi gerekiyor. En son sıra size geldiğinde şeflerin karşısında 5 dakika süreniz bulunmakta. Bu 5 dakikada yemeğinizin son dokunuşlarını yapmalısınız. Yemeğiniz hazır olduktan şefler sırayla yemeğinizi tadarak yarışmada sizleri isteyip istemediklerini söylüyorlar. Eğer en az 2 evet alırsanız Masterchef yarışmasına katılmaya hak kazanıyorsunuz.

Masterchef yarışmasında 2 farklı yarışma stilleri bulunmakta. Bunlar solo ve grup yarışmalarıdır. Solo bölümde tek başınıza şefin sizden istediği yemeği yapmanız gerekmektedir. Grup olanda ise şeflerin sizden istediği yemekleri grubunuz ile yapmanız lazım. Grup bölümlerinde bir adet takım kaptanı seçilmekte ve bu kaptanın sözünden kimse çıkmamalıdır yoksa ceza yeme ihtimali bulunuyor.Haftanın son gününe kadar şefler en kötü yemeği yapanı programdan gönderiyorlar ve yarışma bu şekilde son kişi kalana kadar ilerlemektedir. Sona kalan kişi ise Masterchef şampiyona olmakta ve büyük ödülü kazanmaktadır.

Masterchef Katılım Şartları

Masterchef’in katılım şartlarının ilk olanı 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Bunun dışında masterchef yarışmasına katılmanız için mesleğinizin aşçı olmasına gerek yok. Yaptığınız yemeğe güveniyorsanız sizde Masterchef’e başvuru yapabilirsiniz.

Masterchef Büyük Ödül

Masterchef yarışmasının büyük ödülü 100.000 Türk Lirası para ve şeflerden herhangi birisinin restoranında iş imkanı olarak söylenmektedir. Bu ödülü kazanmak istiyorsanız başvurunuzu hemen sitemiz üzerinden hızlıca tamamlayabilirsiniz.

Masterchef Başvuru Formu

Yukarıda anlattığımız şartlar ve detaylar sizin içinde uygun ise bu bölümden başvuru formunu doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Masterchef başvuru formunu doldururken sizden istenen tek şey dürüst ve eksiksiz bir biçimde doldurmanızdır. Çünkü bu başvuru formları titizlik ile incelenmektedir. Vereceğiniz herhangi bir yanlış bir bilgi yarışmaya katılmanıza engel olabilir. Masterchef başvuru formunu nasıl dolduracağınızı isterseniz aşağıda bulunan videoyu izleyerekte öğrenebilirsiniz. Masterchef başvuru formuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Masterchef yarışmasına isterseniz videonuzu çekerekte başvuru yapabilirsiniz.Bunun için kendinizi tanıttığınız ve bahsettiğiniz bir video çekerek başvuru yapmanızda mümkün.Bu videonun büyüklüğü en fazla 100 mb olmalıdır. Masterchef videolu başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Bizi Sosyal Medya'da Takip Edin !

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.