Altın Petek Yarışma Başvurusu Ve Detayları

 

TRT1’de yayınlanan Altın Petek  1.000.000 TL ( eski para ile tam 1 trilyon ) olan büyük ödüllü bir bilgi yarışmasıdır. Yarışmacı ALTIN PETEK’i en az 8 en fazla 15 doğru cevapla kazanabilir. ALTIN PETEK’ e kaç soruda ulaşabileceği yarışmacının anahtar kelime tercihlerine bağlıdır. Kazanacağı para ödülü yarışmacının verdiği doğru cevaplar ile para miktarı artmaktadır. Yarışmacının toplam 5 joker hakkı vardır 4 adet bronz joker, 1 adet gümüş joker hakkı vardır. Yarışmacı kaçıncı soruda olursa olsun ilk yaptığı yanlışta yarışmadan elenir.

Yarışmaya katılmak isteyen yarışmacı adayları buradan başvuru yapabilirler.


YARIŞMA KURALLARI

ALTIN PETEK bilgi yarışması bir yarışmacının sunucunun sorduğu sorulara verdiği doğru yanıtlarla ALTIN PETEK’i kazanması üzerine kurulmuştur. Yarışmada ilerleyiş peteklerden oluşan bir diyagram üzerinden takip edilir. Yarışma diyagramında bulunan her peteğin altında bir soru yer almaktadır. Yarışma, diyagramın en altında bulunan ilk peteğin sorusuyla başlar . Her doğru cevapla üst komşu peteklerde yeni sorulara ait anahtar kelimeler belirir. Yarışmacı anahtar kelimelerden birini seçer ve bu yolla, çıkan sorulara doğru cevaplar vererek diyagramın en üstünde yer alan altın peteğe ulaşmaya çalışır. Konu başlıkları her soruda genelde kısımlarına yakın peteklerde 3 adettir. Konu başlıkları diyagramın kenar 2 ve 1 adete düşmektedir.

 Altın Petek Yarışmasına Başvuru Nasıl Yapılır ?

Altın Petek yarışmasına katılmak isteyen yarışmacı adayları, Altın Petek online yarışma katılma formunu doldurarak başvuru yapabilirler.

Bizi Sosyal Medya'da Takip Edin !

“Altın Petek Yarışma Başvurusu Ve Detayları” üzerine 5 yorum.

   

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.