19 Bilgi Yarışması Başvuru Formu Ve Detayları

19 Bilgi Yarışması Başvuru Formu Ve Detayları

 

Kanal D 19 Başvuru nasıl yaparım ? diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Makalemizi okuyarak Kanal D’nin yeni bilgi yarışması 19 hakkında merak ettiğiniz bütün bilgileri öğrenebilirsiniz.

Kanal D yaz sezonuna yeni bilgi yarışması 19 adlı bilgi yarışması ile girmeyi planlıyor. Yarışmanın amacı çok açık ve çok basit Türkiye üzerinde yaşayan en akıllı insanları en hızlı şekilde zengin etmek. 19 Adlı bu bilgi yarışmasında kazanacağınız paranın bir sınırı yok. Kazanacağınız para belkide milyonlarca Türk Lirası olabilir bu tamamen size kalmış.

19 Bilgi yarışması Türkiye’nin şu ana kadar tek seferde en çok para kazandıran bilgi yarışması ünvanına sahip olacakmış gibi gözükmekte. Bu muhteşem programın yapımcılığını Kısmetse Olur, İşte Benim Stilim vb. yarışmalardan bildiğimiz Production House yapmaktadır.

19 bilgi yarışmasının sunucu koltuğunda oturacak kişi işi ünlü oyuncu Emin Çapa üstlenmiştir. 19 Bilgi yarışması ilk bölümünü 27 Mayıs 2017 Tarihinde Saat 23.30da yayın hayatına başlayacaktır. 19 bilgi yarışmasının büyük para ödülü ise tam tamına 19.000.000 Türk lirası olarak belirlenmiştir.

BÜYÜK ÖDÜL 19.000.000 TÜRK LİRASI

Büyük Ödülün 19.000.000 Türk Lirası olduğu bu bilgi yarışmasına katılmak istiyorsanız makalemizi okumaya devam edin.

YARIŞMA KURALLARI 

19 Bilgi yarışmasında adından gelen toplam 19 adet kutu bulunmaktadır ve bu 19 kutunun içinde zorluk dereceleri farklı 19 adet soru bulunmaktadır. Bu yarışmada sadece doğru cevabı bilenler kazanacaklar.

Yarışmamızda 1 adet mavi köşe ve 1 adet kırmızı köşe var. Katılan yarışmacılar ringe çıkarak 19 saniye içerisinde en fazla soruyu yanıtlamaya çalışacaklar ve ringte en fazla doğru soruyu kim bilir ise 100.000 Türk Lirasını alıp evine gidecek ama yarışma tabikide burada bitmiyor. Günün kazanan yarışmacısı ertesi gün isterse diğer ertesi günleri yenilene kadar o ringe çıkar ve kazandığı her gün başına 100.000 Türk lirası para kazanır ta ki kaybedene kadar.

Bu 19 kutudan açtırdığınız kutu başına 1 puan kazanmaktasınız ama 3 adet kutu joker kutu olmaktadır.Bu joker kutular 2 puan değerindeler. Joker kutusundan çıkan soruyu bilir iseniz 2 puan kazanacaksınız eğer bilemezseniz 2 puan geriye gideceksiniz.

NASIL KATILIRIM

19 Bilgi yarışmasına katılmak aslında çok kolay. Yapmanız gereken sitemiz üzerinden verilecek olan başvuru formuna gereken bilgileri doğru ve dikkatli bir şekilde doldurarak yarışmaya başvurabilirsiniz. Vereceğiniz bilgilerin doğru olması çok önemlidir çünkü yarışma ekibi size vereceğiniz bilgilerden ulaşacaklar ve vereceğiniz bilgilerden her hangisi yanlış olursa eğer başvurunuz dikkate alınmayacaktır o yüzden bilgileri yazarken dikkatli olmalısınız. Başvuru formunda doldurmanız gerek bilgiler şunlardır ;

 • Adınız Soyadınız
 • Doğum Tarihiniz
 • Doğum Yeriniz
 • Cinsiyet
 • Vücut Özellikleriniz ( Boy, Kilo vb.)
 • Adresiniz
 • İletişim Bilgileriniz.
 • Yarışmaya Neden Katılmak İstediğinizi Anlattığınız Bir Metin.

Bu bilgileri düzgün bir şekilde doldurduğunuz takdirde yarışmaya katılmanızda hiç bir sorun olmayacaktır.

Eğer sizde bu yarışmaya katılma istiyorsanız buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

10 üzerine düşünceler “19 Bilgi Yarışması Başvuru Formu Ve Detayları

 1. Asuman Yetik Azaklı

  27 mayıs cumartesi günü yayınlanan programın son sorusunda Barbaros Hayrettin Paşa’ya Hayrettin ismini kim verdi diye soruldu Şıklar İtalyanlar Pirireis Yavuz Sultan Selim ve babası idi ancak nette Hayrettin lakabını Kanuni Sultan Selim’in verdiği bilgisi bulunmaktadır Bu soru kazananı belirleyecek soru idi şıklardan doğru olan Yavuz sultan selim denildi bu diğer yarışmacıya haksızlık oldu hemde canlı yayınlanmayan bir yarışmada yanlış cevapların olması ve bunun sonucu değiştirmesi ne kadar doğru

  1. fatih

   kanuni sultan selim diye padişahımız varmı istersen bi tarih oku önce
   yavuz sultan selim kastettiğin kişi olmasın zira ilki süleyman 🙂

 2. NALAN Unver

  Başvuru yaptım, ama fotoğrafların yüklenip yuklenmediginden emin olamadım. Istenirse mail ile yollayabilirim tekrar

 3. Mustafa

  Günün sonunda 100.000 tl kazanan kişi isterse parayı alıp yarışmayı bırakabiliyor mu ? Yoksa büyük ödül olan 19.000.000 tl yi alana kadar yarışmak zorunda mı ? Eğer öyle ise sırasıyla 19 bölümde 19 yarşmacıyı yenmek zorunda olacak bu durumda kazanma şansı çok düşüktür.

  1. S

   Yarışma çok politik sunuluyor. İnsanlara her gün 100 bini veriyormuş gibi, ama 2-3 gün kazanıp sonra kaybedene kalan 200-300 binini vermiyor gibi sunuluyor. Büyük bir algı yönetimi ile kandırıldığımıZı düşünüyorum. Umarım öyle değildir.

 4. Güner Şenyürek

  Çağlardan tüm Bulgaristan göçmenleri adına özür bekliyoruz Bulgar göçmeni deyil Bulgaristan macırı veya göçmeni demesini rica ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çarkıfelek başvuru