O Ses Çocuklar Başvuru Formu ve Detayları

O Ses Çocuklar Başvuru Formu ve Detayları

Bütün Türkiye’nin heyecanla izlediği ses yarışması O Ses Türkiye tekrardan karşınızda ama bu sefer farklı şekilde. Bu sefer yetenekli çocuklar yarışacaklar.Bilindiği üzere O Ses Türkiye yarışmasında Türkiye’ en iyi sesleri yarışır ama bundan sonra en yetenekli çocuklar yarışacak ve sezon sonunda en iyisi seçilecek. Bu yarışmaya katılmak istiyorsanız, nasıl başvururum diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerinde bu konular hakkında herşeyi bulabilirsiniz.

O SES ÇOCUKLAR YARIŞMA KURALLARI

O Ses Çocuklar ses yarışmasına katılamanız için ilk şart, yarışmanın adındanda belli olduğu gibi çocuk olmanız gerekir. Katılmak için istenen yaş aralığı 7 ile 14 yaş. Yarışma’nın konsepti, yarışmacıların çocuk olması dışında tamamen aynı. Yarışmacı sahneye gelir ve arkası dönük olan 3 adet jüriye karşı şarkısını söyler. Yarışmacının sesini beğenen jüriler, önlerinde bulunan kırmızı düğmeye basarak yarışmacıya dönerler. Bu düğmeye basmanın anlamı, ”Sesini beğendim benim takımımda olmanı istiyorum demektir”. Eğer, 1’den fazla jüri dönerse, yarışmacı jüriler arasında seçim yaparak kimin takımında yoluna devam etmek ister ise onu seçmek zorundadır. Kimseyi seçmeme gibi bir hakkı yoktur. Bu şekilde seçilecek olan yarışmacılar bir üst tur olan 2.tura geçmeye hak kazanırlar. 2. turda bütün takımlar bellidir. Bu yüzden grup olarak veya bire bir şekilde yarışmacılar kendilerini sergilerler. Hangi grup veya kişi daha çok oy alır ise bir üst tura çıkmaya hak kazanır.

16 yarışmacı kalana kadar sistem bu şekilde ilerler. 16 kişi kaldığında çeyrek final başlar. Çeyrek finalde herkes 4er şekilde ayrılarak birbirleriyle kapışırlar ta ki 8 kişi kalana dek.

8 yarışmacı kaldığında yarı finaller başlar ve sistem çeyrek finalle aynıdır. 2 kişi kalana kadar yarışmacılar birbirleriyle kapışırlar  ve halk oylarıyla kimin daha iyi olduğu belirlenir.

2 kişi kaldığı zaman Büyük Final başlar. Finale kalan 2 yarışmacı eskiden söyledikleri herhangi bir şarkısını tekrardan söyleme şansı verilir. Şarkılarını söyledikten sonra jüri ve halk oyları ile yarışmanın 1.si seçilir


O SES ÇOCUKLAR BAŞVURU FORMU

O Ses Çocuklar ses yarışmasına 2 farklı şekilde başvuru yapabilirsiniz.

 1. Başvuru Formuna Gereken Bilgileri Doldurarak.
 2. Kendinizi Tanıttığınız Bir Video Çekerek.

İlk seçenek olan başvuru formunu doldurarak yapılan kayıt için doldurmanız gerek bazı bilgiler vardır. Bu bilgiler şunlarıdır ;

 • Adınız Soyadınız
 • Doğum Yeriniz
 • İletişim Bilgileri 
 • Vücut Özellikleriniz
 • 1 Adet Fotoğrafınız

Bu bilgileri doğru bir şekilde doldurursanız başvurunuz kabul edilir. Başvurunuz kabul edildiğinde vereceğiniz iletişim bilgileri ile size ulaşılarak seçmelere gelmeye hak kazanıp kazanmadığınızı söyleyecekler. Eğer seçmelere katılmaya hak kazandıysanız sitemiz üzerinde yayınlanacak olan seçme mekanlarından size en yakın ve müsait olan seçme mekanına giderek yeteneğinizi sergileyebilirsiniz.BURAYA TIKLAYARAK başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

Diğer seçenek olan Video ile başvuru için yapmanız gerek tek şey ; Kendinizi tanıttığınız bir video çekerek vereceğimiz internet linkine yükleyerek başvuru yapabilirsiniz. Çekeceğiniz video’nun boyutu en fazla 100MB olmalıdır yoksa yükleyemezsiniz. BURAYA TIKLAYARAK video’yu göndermeniz gereken adrese ulaşabilirsiniz.

2 üzerine düşünceler “O Ses Çocuklar Başvuru Formu ve Detayları

 1. Melis

  Merhaba

  Cok aradigdan sonra sonunda sizi buldum.Ne sansli;ne mutlu bane.
  Ben Türkiye disinda yasiyorum.O üzden sizi bilgisayarindan izliyorum
  Hee böyle sorusacam soru ne zaman o ses cocuklar 2017 baslyor.Ne zamana kadar kyit olabilrim katilablirim?Dogru seyt hangi?

  Tesekkür ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çarkıfelek başvuru